XXIX Niedziela Zwykła  17. 10. 2021 r.

1.    W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

- jutro           -         św. Łukasza, ewang.

- w środę     -         św. Jana z Kęt

- w piątek    -        św. Jana Pawła II, pap.

2.    Spotkanie dla młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców będzie w piątek w kościele o godz. 1730. Obecność tak młodzieży jak i rodziców jest obowiązkowa.

3.    Z okazji 25 lat Apostolatu Maryjnego w naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy gościć dyr. Apostolatu Maryjnego ks. Jerzego Basaja, który będzie głosił słowo Boże.

4.    Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, porządkujemy groby naszych bliskich. Bardzo prosimy o segregowanie śmieci i składanie szkła i plastiku do wyznaczonych pojemników, natomiast chwasty, choina itp. do śmietnika betonowego na kompost. Płacimy coraz większe kwoty za wywóz śmieci. Dużo mówimy o ekologii, warto zatem zastanowić się nad ograniczeniem kupowanych sztuczności i zniczy. One nic zmarłym nie dają, ważniejsza jest modlitewna pamięć. Niech zapalona lampka będzie tylko symbolem, a nie przesadą. Przypominamy o obowiązku uiszczania opłaty za zajmowane miejsca na cmentarzu. Nie wolno betonować obejść wokół grobu, właściciele sąsiednich grobów nie życzą sobie tego, przychodzą do kancelarii z pretensjami. Wszelkie prace na cmentarzu muszą być zgłoszone u p. Grabarza i uzgodnione z nim.

5.    Na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe można już składać w zakrystii u p. Kościelnego. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk podając "kto" ma być wymieniony a nie za "kogo", bo potem dochodzi do nieporozumień i nie wiadomo czy miał to być "Józef" czy "Józefa".

6.    Zachęcamy do zakupy zniczy u młodzieży naszej parafii, która będzie je rozprowadzać w niedzielę 31 października i 1 listopada ponieważ uzyskany w ten sposób dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży.

Konto naszej parafii, na które możemy przekazywać dobrowolne ofiary na utrzymanie naszej parafii: 36 1020 1390 0000 6002 0130 6299

Czwartek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I