Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  4. 06. 2023 r.

 

OgŁoszenia duszpasterskie

 

1.     Spotkanie POAK będzie dzisiaj po wieczornej mszy św.

 

2.     We wtorek o g. 1800 ks. bp Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII naszej parafii. Rodzicom tej młodzieży dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 2 000 zł. Z tej racji nabożeństwo do NSPJ będzie o g. 1730.

 

3.     Próba dla dzieci sypiących kwiaty w Boże Ciało będzie w środę o g. 1700 przy kościele.

 

4.     W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 800; 930, po niej procesja tradycyjną trasą, po procesji o g. 1130 i wieczorna o g. 1800. W kaplicach msze św. będą: Mutne - g. 900; Jeleśnia D. - g. 1245. Zachęcamy do udziału we mszy św. o g. 930 i procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tych, którzy się tym dotychczas zajmowali w tradycyjnych miejscach. Prosimy o asystę: dzieci w strojach komunijnych, panie w strojach regionalnych, strażaków, górników. Gdyby zaszła taka potrzeba Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia procesji.

 

5.     W okresie oktawy Bożego Ciała procesję będą się odbywać po mszy św. wieczornej.

 

6.     Wyjazd pielgrzymki do Warszawy nastąpi w piątek, 9 czerwca. o g. 3 rano. Zbiórka pod strażnicą OSP o g. 245. Prosimy o punktualność!

 

7.     Nasz Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy wszystkim przebywającym na terenie naszej diecezji od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 9 czerwca. Korzystający z dyspensy powinni wybrać inną formę pokuty: np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców.

 

8.     Katecheza dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczornej mszy św.

 

9.     Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej Parafii zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 18 czerwca, po mszy św. wieczornej. Prosimy o przygotowanie propozycji do rozważenia.

 

   10.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji, w następną niedzielę składka będzie na dalsze nowe konfesjonały.            

Święta

Wtorek, IX Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Norberta, biskupa

Sonda